Menu OFS Kroměříž


Odkazy FAČR


Prezentace hoteluRADEK DRULÁK A ZDENĚK ZLÁMAL PODPOŘÍ TALENTY V KROMĚŘÍŽI

16.5.2024 RADEK DRULÁK A ZDENĚK ZLÁMAL PODPOŘÍ TALENTY V KROMĚŘÍŽI
Pohár mládeže FAČR Planeo Cup zažije o víkendu už třetí finálový turnaj letošního ročníku. Po triumfech Sparty v nejstarší kategorii U13 a Hradce Králové mezi dvanáctiletými se v Kroměříži utká o další titul 24 týmů v kategorii U10. V jednom z nejkrásnějších měst v Česku podpoří mladé fotbalisty také někdejší vyhlášený kanonýr Radek Drulák a bývalý brankář Zdeněk Zlámal.
Slavný Tizianův obraz Apollo a Marsyas na Arcibiskupském zámku nebo Květná zahrada jsou místy, za kterými se jezdí do Kroměříže. O víkendu krásné město na Hané opět po dvou letech nabídne radost ze sportu a emoce znamenající vítězství i prohry.
Velké kouzlo Poháru mládeže FAČR spočívá v možnosti malých klubů ze všech koutů republiky potkat se na trávníku s těmi největšími kluby jako jsou Sparta nebo Baník Ostrava. V podstatě na každém turnaji se stane, že podceňovaný tým nečekaně porazí velkého favorita. I v Kroměříži se můžeme těšit na družstva, jejichž dospělé týmy nehrají v nejvyšších patrech fotbalových soutěží, jako jsou například SK Nemošice, Admira Praha, MFK Havířov, Motorlet Praha, SK Roudnice nad Labem, Meteor Praha VIII, FC Písek nebo Spartak Rychnov nad Kněžnou.
Před dvěma týdny se představily poprvé v historii Planeo Cupu dívky Slavie Praha a do Kroměříže dorazí jejich o dva roky mladší následovnice. Nadějné slavistky braly v Uničově čtyři remízy s Frýdkem-Místkem, Bohemians, Kuřimí, Vítkovicemi a Slovanem Liberec a trenér Ondřej Horák si účast na turnaji pochvaloval. „Taková konfrontace je pro náš holčičí tým prostě skvělá. Když můžu porovnat utkání, která odehráváme během roku proti dívčím týmům, tak bohužel v České republice si tak kvalitní utkání nezahrajeme. Určitě je rozdíl v nasazení a řekl bych i ve vyspělosti herního myšlení a holky tím získávají nové a nové zkušenosti.“
Do projektu se aktivně v rolích podporovatelů zapojují fotbalové osobností. V Kroměříži vedle ambasadora Jana Kollera zavítá na finálový turnaj jeden z nejlepších střelců české fotbalové historie Radek Drulák, který své nejslavnější roky prožil nedaleko od Kroměříže v Sigmě Olomouc a Drnovicích. Autor celkem 153 ligových gólů roce 1996 dosáhl se svými spoluhráči na mistrovství Evropy v Anglii na stříbrné medaile, když jejich cestu turnajem zastavili až ve finále po prohře 1:2v prodloužení Němci.
V Kroměříži nemůže stejně jako při předchozím finálovém turnaji v roce 2022 chybět bývalý brankář Zdeněk Zlámal, který má za sebou bohatou kariéru nejen v českých klubech, ale také v zahraničí, když působil v Itálii, Španělsku, Skotsku nebo Turecku. Tři důležité roky při přechodu z juniorské kategorie do dospělého fotbalu ale prožil právě v Kroměříži, odkud z 2. ligy zamířil do Sparty a později i do dalších klubů.
„Mně se ten projekt hrozně líbí. Když jsem byl malý a hrál podobný turnaj, i když ne v takovém měřítku, tak to jsou pro mě dodnes nejkrásnější fotbalové zážitky. Je dobré, že se mohou porovnávat kluci z celé republiky a zjistit, jak jsou proti velkým týmům konkurenceschopní. My jsme chodívali ven a měli jsme volný způsob hraní fotbalu a teď je už všechno více organizované. Jsem z Hulína, což je okres Kroměříž, tady jsem doma, tady jsem vyrůstal. V Kroměříži jsem odehrál spoustu utkání a jsou to zážitky, na které se nedá zapomenout,“ řekl lokální patriot Zdeněk Zlámal.
24 týmů je ve finálovém turnaji rozdělených do čtyř skupin po 6 týmech, kde mužstva hrají ve skupině systémem každý s každým. Družstva umístěná po základní části na 1. a 2. místě jednotlivých skupin postoupí do Zlaté skupiny o vítězství v turnaji, zbývající týmy pak hrají ve dvou skupinách o další umístění.

SLOŽENÍ ZÁKLADNÍCH SKUPIN
U10 Kroměříž 18.- 19. 5. 2024
A B C D
Dynamo Č. Budějovice FC Hradec Králové AC Sparta Praha Bohemians Praha
Zbrojovka Brno Baník Ostrava FC Slovácko Sigma Olomouc
Admira Praha Roudnice n/Labem FC Písek Slovan Liberec
SFC Opava MFK Havířov SK Nemošice H. Slavia Kroměříž
Motorlet Praha FC Táborsko FK Varnsdorf FK Pardubice
FK Mladá Boleslav Slavia Praha-dívky Rychnov n/Kněžnou Meteor Praha VIII

FINÁLOVÉ TURNAJE PLANEO CUPU 2024
U13 27.-28. 4. 2024 Kuřim vítěz AC Sparta Praha
U12 4. – 5. 5. 2024 Uničov vítěz FC Hradec Králové
U10 18. – 19. 5. 2024 Kroměříž
U9 25. – 26. 5. 2024 Lázně Bohdaneč
U8 1. – 2. 6. 2024 Vysoké Mýto
U11 8. – 9. 6. 2024 Hlučín

dokument ke stažení ve Wordu

Okresní fotbalový svaz Kroměříž
Vrchlického 2899
767 01 Kroměříž
tel/fax: 573 336 390
ofskromeriz@tiscali.cz
© 2018
KFS Zlín
OFS Uherské Hradiště
OFS Vsetín
OFS Zlín
532899